• II Rodzinny Rajd Rowerowy „Tak blisko…”

• 17 września 2022

Gmina Sulejów zorganizowała II Rodzinny Rajd Rowerowy „Tak blisko…”. Rajd odbył się pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki - Kamila Bornitczuka, Marszałka Województwa Łódzkiego - Grzegorza Schreibera, Towarzystwa Olimpijczyków Polskich, Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi oraz Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi. Uczestnicy Rajdu pokonali około 20-kilometrową trasę. Wyruszyli z Placu Straży w Sulejowie, następnie przejechali przez Wójtostwo, Krzewiny, Łęczno, Włodzimierzów, Kałek i dotarli do Witowa-Kolonii. Meta znajdowała się przy naszej szkole. Tu zawodników powitała pani Dyrektor Katarzyna Drańska. Wśród uczestników znaleźli się nasi uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. W Rajdzie wzięli udział także legendarni kolarze: Mieczysław Nowicki – prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich i wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dwukrotny medalista olimpijski i dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata oraz Tadeusz Mytnik – członek Zarządu TOP, srebrny medalista olimpijski w kolarstwie, trzykrotny medalista szosowych mistrzostw świata i wielokrotny mistrz Polski.

Więcej zdjęć i informacji można znaleźć na stronach:

• Sprzątanie Świata – Polska 2022

• 16 września 2022

Tradycyjnie już, uczniowie naszej Szkoły przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata. Odział przedszkolny oraz klasy I-III wraz z wychowawczyniami uporządkowali teren wokół szkoły. Uczniowie klasy VII i VIII wraz z panią Agnieszką Antosik-Kołek i panem Jakubem Krężlem posprzątali park koło kościoła oraz brzeg rzeki Stawy. Najwięcej było aluminiowych puszek i szklanych butelek. Uczniowie dokładnie wyzbierali wszystkie nieczystości i z pełnymi workami wrócili do szkoły.

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

• 12 - 16 września 2022

Od 12 do 16 września prowadzona była w Szkole akcja Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych. Uczniowie wykonali gazetkę na korytarzu dotyczącą zapobiegania chorób zakaźnych oraz obejrzeli prezentację multimedialną o tematyce profilaktyki wielu chorób.

Pani Agnieszka Dudek wraz z pedagogiem panem Adrianem Stępniem przygotowali dla oddziału przedszkolnego oraz klas I-III pogadankę, jak dbać o własne zdrowie, wyświetliła również film pt. „Bajka o wirusie”, który uczniowie obejrzeli z dużym zaciekawieniem.

Pani Agnieszka Antosik-Kołek przygotowała dla klas IV-VIII prezentację multimedialną o chorobach zakaźnych, drogach przenoszenia się tych chorób oraz o sposobach zapobiegania zakażeniom. Na podsumowanie uczniowie obejrzeli film rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki o historii szczepień i profilaktyce chorób zakaźnych.

• Rocznica bombardowania Sulejowa

• 4 września 2022

4 września to szczególna data w historii Sulejowa. Tego dnia, w 1939 roku hitlerowcy rozpoczęli bombardowanie miasta. W wyniku niemieckich nalotów zginęło co najmniej 700 osób, a Sulejów został zniszczony w ponad 80 procentach. Hołd ofiarom oddała również nasza Szkoła. Nasza delegacja uczestniczyła w uroczystościach w Sulejowie.

• Narodowe czytanie

•  5 września 2022

„Narodowe czytanie” to program popularyzacji czytelnictwa, który został stworzony pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku święto przypadło na 3 września, czyli w sobotę. Nasza Szkoła obchodziła je dnia 5 września 2022 roku. Panie Magdalena Szmich (kl. VIII) oraz Anna Biazik - Ruszkiewicz (kl. V) przygotowały lekcję, na której uczniowie z różnych klas opracowali materiały związane z utworem Adama Mickiewicza „Ballady i romanse” (w tym roku przypada 200. wydanie tego preromantycznego utworu). Uczniowie zostali zapoznani z krótką formą literacką - balladą, jej cechami gatunkowymi, następnie mogli zadawać pytania związane z treścią utworów.

• Niedziela19.05.2024