• Klasa V. Podczas zajęć z techniki uczniowie poznawali sztukę tkania prostej tkaniny.

• Klasa II. Konstruowanie łazika kosmicznego.Kodowanie drogi łazika – praca na planszy do kodowania.

• Klasa II. Uczniowie uczyli się szyć ściegiem fastrygowym, wykonując piękne karty okolicznościowe.

• Klasy IV - VI.  Podczas zajęć technicznych odbyły się 3 lekcje z zakresu BHP. Podczas tych godzin wykorzystano plansze zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

• Klasa VIII. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Usprawnianie koordynacji wzrokowo- słuchowej.

• Klasa II. Uczniowie wykonali ozdobne skarpety na prezenty bożonarodzeniowe. Wykorzystali do tego celu kolorowe wełny, nożyczki i bezpieczne igły.

• Klas I-III. Uczniowie poznawali zawód fotografa. Samodzielnie robili sesję zdjęciową z okazji Święta Niepodległości.

• Klasa II. Uczniowie poznali tajniki warsztatu tkackiego. Za pomocą nożyczek, kleju i kolorowych pasków utkali własne tkaniny.

• Klasa VI. Uczniowie uczyli się obsługiwać maszynę do szycia oraz szycia na maszynie.

• Klasa V. Na lekcji języka polskiego uczniowie mieli możliwość kreatywnego obcowania z lekturą "Opowieści z Narnii". Za pomocą klocków Lego tworzyli miejsca charakterystyczne dla akcji lektury.

• Klasa V. Uczniowie uczą się szyć ściegiem fastrygowym, wykonując ozdobne kartki.

• Samorząd Uczniowski przygotowywał kartki z życzeniami oraz upominki na różne okazje szkolne tj.: Dzień Chłopaka, Dzień Edukacji Narodowej.

• Klasa VI. Plakat lub forma przestrzenna dotycząca wirusów i profilaktyki chorób zakaźnych- konstruowanie z klocków lego wirusów.

• Klasa V. Wykonanie prostego wydruku na drukarce 3D podczas zajęć informatyki.

• Klasa V. Wykonanie przybornika z rolek papierowych podczas zajęć technicznych. Do tego zadnia wykorzystano noże introligatorskie, nożyczki i kleje zwykłe, jak i na gorąco.

• Klasa VI. Projektowanie różnorodnych układów elektronicznych. Podczas zajęć wykorzystano zestawy "Elektronik"

• Klasa IV. Wykonanie wielkanocnych elementów dekoracyjnych. Wykorzystano kolorowe włóczki, nożyczki i kleje na gorąco oraz w sztyfcie.

• Klasy VI i VII. Wykonanie dekoracji wielkanocnych  - zajączka na sztućce. Zastosowano różnorodne kleje, nożyczki i noże introligatorskie.

• Klasa V. Wykonanie przybornika szkolnego z papierowych rolek. W procesie technologicznym wykorzystano nożyczki, kleje na gorąco, kleje w sztyftach oraz noże introligatorskie.

• Klasa VI. Poznanie regulacji stosowanych w urządzeniach technicznych oraz  zastosowanie przekładni zębatych konstruując różnorodne pojazdy mechaniczne i wiatraki elektryczne.

• Klasa VI. Zastosowanie w praktyce za pomocą  zestawów klocków lego przekładni ślimakowej i zębatej.

• Klasa V. Wykonanie ostrzałek do ołówków. Ćwiczenia z narzędziami służącymi do obróbki drewna: piłą, imadłem, młotkiem, elektryczną wkrętarką - wiertarką i wiertarką ręczną.

• Klasa V. Wykonanie różnorodnych wytworów drewnianych z wykorzystaniem: imadła, piły, wiertarki akumulatorowej, kombinerek, nożyczek, kleju na gorąco, kleju do drewna, papieru ściernego, cążek do cięcia drutu, drewnianych zestawów konstrukcyjnych.