• Klasa V. Uczniowie podczas zajęć z techniki, w ramach programu laboratoria przyszłości  wykonywali ostrzałkę do ołówków. W tym celu wykorzystano: nożyczki, kleje do drewna, papier ścierny, elementy drewniane, instrukcję posługiwania się narzędziami.

• Klasa VI. Uczniowie poznali w praktyce działanie obwodów elektrycznych, wykorzystując do tego celu zestawy układów elektronicznych oraz instrukcje montażu układów elektrycznych.

• Klasa V. Uczniowie podczas zajęć rozszerzających wiedzę przyrodniczą wykonali sylwetkę jeża. Użyli nożyczki klej w sztyfcie i klej na gorąco.

• Klasa VI. Podczas zajęć techniki uczniowie poznawali sztukę powstawania tkaniny. Za pomocą warsztatów tkackich tworzyli prosty wątek i osnowę

• Klasa VI. Podczas zajęć technicznych uczniowie uczyli się szyć ściegiem za igłą. Do tego celu wykorzystano igły krawieckie, nici, nożyczki, tkaniny włókiennicze oraz tablice informacyjne.

• Klasa VIII. Podczas lekcji fizyki uczniowie poznawali działanie przewodników i izolatorów. W trakcie nauki wykorzystali gotowe układy elektryczne.

• Klasa IV. Podczas zajęć z informatyki uczniowie pozawali działanie drukarki 3D. Nauczyciel zaprojektował i pokazał uczniom, jak stworzyć logo Szkoły.

• Klasa V. Podczas zajęć plastyki uczniowie wykonywali postać statyczną i dynamiczną z drucików kreatywnych. Do cięcia drucików zastosowali kombinerki i cążki.

• Klasa VI. Dzieci podczas zajęć techniki uczyły się szycia na maszynie. Uczniowie dowiedzieli się, jak działa maszyna do szycia, zapoznali się z jej instrukcją obsługi i mieli okazję poćwiczyć proste szycie na maszynie. Do zajęć wykorzystano: instrukcję obsługi maszyny, maszynę do szycia, nici krawieckie, nożyczki.