• Międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Picture Reading”
          • Międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Picture Reading”

          • 25 marca 2024 roku

            Uczniowie z klas VII – VIII wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie języka angielskiego „Picture Reading”. Uczestnicy konkursu napisali ręcznie opowiadania w języku angielskim. Temat pracy był dowolny.  W tekście musiało pojawić się 10 – 15 obrazków, które zastępowały słowa. Do konkursu przystąpili siódmoklasiści: Maja Cenóg, Mikołaj Kaniewski, Natalia Kowalska oraz ósmoklasiści: Monika Lec i Justyna Patura.

          • Spotkanie z funkcjonariuszem policji

          • 27 marca 2024 roku

            Uczniowie klas V i VI uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Panem Przemysławem Simkowskim. Dowiedzieli się, jak wygląda policyjna służba oraz jakie kryteria należy spełnić, by zostać policjantem. Funkcjonariusz przedstawił etapy rekrutacji i kryteria, jakie musi spełnić przyszły kandydat na policjanta, zaprezentował różne aspekty służby w tej formacji. Poinformował jednocześnie o możliwościach rozwoju oraz kształcenia się w szkołach policyjnych. Spotkanie odbyło się w miłej oraz przyjaznej atmosferze, a sami uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością. Wizyta odbyła się w ramach prowadzonych przez Szkołę zajęć z doradztwa zawodowego.

          • Ogólnopolski Konkurs Na Projekt Mówiące Obrazki “Mówię o...ekologii”

          • marzec 2024 roku

            Kilkunastu uczniów z klas IV-VII brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Na Projekt Mówiące Obrazki “Mówię o...ekologii” 2024. W eliminacjach szkolnych wyróżnienie otrzymały prace: Weroniki Rej – uczennicy klasy IV oraz Natalii Drzynickiej – uczennicy klasy VII. I miejsce ex aequo zajęli: Mikołaj Kaniewski oraz Lena Wochyń, II miejsce Maja Cejnóg i III miejsce zajęła Natalia Kowalska. Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy pięknych prac w postaci komiksów i ciekawych przemyśleń ekologicznych. Opiekunem szkolnego etapu konkursu była pani Hanna Kopeć

          • Przedstawienie wielkanocne w Domu Pomocy Społecznej

          • 25 marca 2024 roku

            Uczniowie naszej Szkoły wraz panią Anną Biazik-Ruszkiewicz i panem Adrianem Stępniem, złożyli wizytę w Domu Pomocy Społecznej „Happy Port” w Poniatowie. Dzieci przedstawiły misterium wielkanocne. Inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy VI wprowadziła pensjonariuszy w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Początkowe sceny przedstawiające sąd nad Chrystusem dostarczyły widzom przejmujących emocji. Oprawa muzyczna dodatkowo spotęgowała przeżycia. Dzieci z wielkim wyczuciem wcieliły się w wymagające role i rewelacyjnie sprostały wyzwaniu.

          • Światowy Dzień Wody

          • 22 marca 2024 roku

            Nasza Szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody wraz z Polską Akcją Humanitarną. Tegoroczne hasło przewodnie "Woda dla pokoju" podkreśla kluczową rolę wody w budowaniu pokoju i stabilności na świecie. Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie. W ramach obchodzonego święta uczniowie klasy IV wykonali plakaty o oszczędzaniu wody, a uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Antosik-Kołek przygotowali gazetkę na korytarzu informującą o zasobach wody na Ziemi, zanieczyszczeniach wód oraz sposobach jej oszczędzania. Uczniowie klas IV – VIII wysłuchali także podcastu PAH  pt. „Zakręcanie kranu nie wystarczy” oraz „Czy nauka uratuje nas przed brakiem wody?”. Do obchodów Dnia Wody włączyła się także świetlica szkolna. Uczniowie klas II i III wraz z panem Adrianem Stępniem i panią Agnieszką Antosik-Kołek nagrali utwór pt: „W Witowie-Kolonii tutaj Ekoszkoła jest”. Piosenka została zgłoszona do konkursu ekologicznego Repetujemy.pl.

          • IV PowiatowyTurniej Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

          • 20 marca 2024 roku

            Uczniowie z klas II, IV – VI i VIII wzięli udział w  IV Powiatowym Turnieju Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza  w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy. Naszą Szkołę reprzezentowali: Kalina Muszyńska, Lilianna Zdulska, Weronika Rej, Kaja Kaleta, Maria Fogiel, Patryk Skóra i Justyna Patura. Hasłem przewodnim konkursu była patriotyczna poezja Adama Mickiewicza pod hasłem: „Ja i ojczyzna – to jedno,  W ojczyźnie serce me zostało”. Konkurencja była duża, bo zgłosiło się około 90 uczestników. W kategorii dzieci klas młodszych trzecie miejsce zajęła Lilianna Zdulska. Wśród uczniów klas starszych wyróżnienie zdobyła Justyna Patura. Do konkursu uczniów przygotowywały panie: Małgorzata Ostalczyk, Magdalena Szmich i Anna Biazik – Ruszkiewicz.

          • Konkurs „When we meet we change the world – Spotkania kreują przyszłość"

          • marzec 2024 roku

            Uczennice naszej Szkoły: Lena Pawelec z klasy V i Oliwia Cieśliczka z klasy VI wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „When we meet we change the world – Spotkania kreują przyszłość". Dziewczyny przygotowały prace ilustrujące hasło przewodnie tego konkursu. Stworzone plakaty pokazują rolę wzajemnych spotkań i ich wpływ na dalsze działania.

          • Spotkanie muzyczne - Opera

          • 20 marca 2024 roku

            W cyklicznym spotkaniu muzycznym w marcu uczniowie naszej Szkoły zapoznali się z muzyką operową, poznali również rodzaje głosów operowych. Gośćmi spotkania była para artystów reprezentująca głos kobiecy: alt i męski baryton. Na uczniów czekały zabawy i konkurencje muzyczne.

          • Konkurs czytelniczo – plastyczny pt. „Nudzimisiowy przyjaciel”

          • 20 marca 2024 roku

            Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejowie Filia w Uszczynie ogłosiła konkurs czytelniczo-plastyczny pt. Nudzimisiowy przyjaciel”. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i promowanie młodych talentów. Do 20 marca 2024 roku należało przeczytać książkę Rafała Klimczaka z dowolnej części serii książek o „Nudzimisiach” i przedstawić wybranego Nudzimisia dowolną techniką płaską. Konkurs adresowany był dla oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Uczniowie naszej Szkoły również wzięli w nim udział. Z oddziału przedszkolnego, którego wychowawczynią jest pani Maria Krasoń zgłosiło się sześcioro uczniów: Kajtek Kulbat, Laura Zdulska, Lena Kępińska, Hanna Kacperczyk, Julia Pecyna oraz Julian Glapiński. Z klasy I swój udział zgłosił Filip Kowalski. Dziękujemy za wykonanie prac wszystkim uczestnikom i życzymy Wam powodzenia!!!

        • Uczniowie z klas II i III w kinie
          • Uczniowie z klas II i III w kinie

          • 13 marca 2024 roku

            Uczniowie z klas II i III wraz z wychowawcami Małgorzatą Ostalczyk, Agnieszką Dudek i panią Gabrielą Szymańską oraz dwójką rodziców, wybrali się do kina „Helios” w Piotrkowie Trybunalskim na projekcję filmu  „Za duży na bajki 2”. Językowy humor, ciekawe kreacje głównych bohaterów, wciągająca akcja i imponujące krajobrazy Tatr uczyniły kontynuację ulubionego filmu familijnego idealnym wyborem na wspólny seans. Inspirujące przygody Waldka, Staszka i Delfiny, ekscentrycznej ciotki Mariolki i mamy Teresy ponownie wzruszyły i rozbawiły widzów. Dorastający Waldek zmierzył się z nowymi wyzwaniami i wyruszył na poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące go pytania. Wycieczka do kina była dla nas nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującym doświadczeniem. Dzięki temu filmowi, przekonaliśmy się, że czasami można z lekkością podjąć tak poważne tematy, jak dojrzewanie, stawianie granic czy akceptacja.

          • „Młodzież Zapobiega Pożarom”

          • 12 marca 2024 roku

            W auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie odbyły się gminne eliminacje do  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej organizowane pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych. Do pierwszej grupy należeli uczniowie klas I – IV, do drugiej uczniowie klas V – VIII, do III grupy należeli uczniowie szkół ponadpodstawowych.  Nasza Szkoła również przystąpiła do turnieju. Udział w nim wzięli: Aleksander Dawidowicz, Monika Lec oraz Justyna Patura. Uczniowie walczyli dzielnie mając szeroki zakres wiedzy o ochronie przeciwpożarowej. O trzecie miejsce w II kategorii wiekowej z trzema innymi uczniami walczyła Monika Lec. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę za udział w turnieju. W każdej kategorii wiekowej przyznano trzy pierwsze miejsca, puchary i dyplomy wręczał Burmistrza Sulejowa Wojciech Ostrowski. Za zaangażowanie uczniów, zainteresowanie ratownictwem i ochroną przeciwpożarową, a także ekologią serdecznie dziękujemy! Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

          • Spotkanie z lekarzem

          • 11 marca 2024 roku

            W ramach orientacji zawodowej uczniowie klasy III spotkali się z panem Mateuszem Owczarkiem, który zapoznał dzieci z zawodem lekarza. Pan Mateusz odpowiadając na pytania uczniów opowiedział im, jak wygląda droga edukacyjna, aby zostać lekarzem, co jest pomocne w tym zawodzie, opowiedział kilka śmiesznych i drastycznych historii, jakie mu się przydarzyły podczas dyżurów. Również zwrócił uwagę na spożywanie zdrowych produktów, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, higienę oraz związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw. Dzieci miały okazję do posłuchania przez stetoskop bicia własnego serca i kolegów oraz odgłosów naszego organizmu, jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

          • Dzień Kobiet

          •  8 marca 2024 roku

            Klasa III w tym roku Dzień Kobiet obchodziła na wesoło. Chłopcy obdarowali koleżanki i panie nauczycielki drobnymi upominkami, a na zajęciach odbyły się potyczki  zespołowe. W tym szczególnym dniu uczniowie zorganizowali dzień gier planszowych. Wszyscy bawili się doskonale.

        • Wyjazd do Aquaparku Fala w Łodzi
          • Wyjazd do Aquaparku Fala w Łodzi

          • 8 marca 2024 roku

            Uczniowie klas IV, V i VIII z wychowawcami Joanną Pełką-Łęgowską, Magdaleną Szmich i Krzysztofem Rękorajskim udali się do Aquaparku Fala w Łodzi. Szalejąc w parku wodnym świętowali Dzień Kobiet.

        • Wyjazd do kina uczniów klas VII i VIII
          • Wyjazd do kina uczniów klas VII i VIII

          • 6 marca 2024 roku

            Uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami Agnieszką Antosik-Kołek i Krzysztofem Rękorajskim wybrali się do kina „Helios” w Piotrkowie Trybunalskim na projekcję filmu „Cudowny chłopak. Biały ptak”. Film opowiada o Julianie, chłopcu, który został usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, a teraz próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią, nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julianem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał.

          • II edycja Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt z cyklu: „Śladami Żołnierzy Niezłomnych”

          • 2 marca 2024 roku

            W naszej hali sportowej odbyła II edycja Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt z cyklu: „Śladami Żołnierzy Niezłomnych”. Organizatorami turnieju była Gmina Sulejów,  UKS Fuks Sulejów i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie-Kolonii. Bohaterką tegorocznego turnieju była niezłomna dziewczyna Danuta Siedzikówn ps. „Inka”. W turnieju wzięło udział 44 uczestniczki z powiatu piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego, które rywalizowały w siatkarskich rozgrywkach dwójek. W imprezie nie zabrakło również wiedzy historycznej nt życia Danuty Siedzikówny „Inki, która została zaprezentowana przez uczennice klasy ósmej naszej szkoły Maję Gradek, Justynę Paturę i Julię Wiewiurę. Pan Adrian Stępień wystąpił również z krótkim mini koncertem patriotycznym poświęconym Żołnierzom Niezłomnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i drobne pamiątki oraz smaczny poczęstunek. Gratulacje dla zwycięzców!

        • Wyjazd do kina uczniów z klas V i VI
          • Wyjazd do kina uczniów z klas V i VI

          • 1 marca 2024 roku

            Uczniowie z klas V i VI wraz z wychowawcami Anną Biazik-Ruszkiewicz i Magdaleną Szmich oraz jednym z rodziców, panią Dorotą Gębicką wybrali się do kina „Helios” w Piotrkowie Trybunalskim na projekcję filmu  „Akademia pana Kleksa”. Film opowiadał o przygodach Ady Niezgódki i jej kolegach z akademii. Szczególnie poruszył nas wątek Alberta, który zgubił się w bajce o dziewczynce z zapałkami i zginął w lodowatej wodzie jeziora. W filmie nie zabrakło też scen humorystycznych. W trakcie seansu byliśmy pełni zachwytu. Efekty specjalne, kolorowa scenografia i urokliwa muzyka tworzyły niezapomnianą atmosferę. Wycieczka do kina na "Akademię pana Kleksa" była nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującym doświadczeniem. Dzięki temu filmowi, przekonaliśmy się, że czasami warto oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w magiczny świat wyobraźni oraz uwierzyć we własne umiejętności.

          • Walentynki w oddziale przedszkolnym

          • 12 lutego 2024 roku

            W oddziale przedszkolnym odbyły się walentynkowe warsztaty czekoladowe. Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku oraz kreatywne myślenie uczestników. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak i z czego powstaje czekolada oraz jakie tajemnice skrywa. Samodzielnie wykonały i udekorowały według własnego pomysłu tabliczkę czekolady w kształcie serca. Gotowe dzieła dzieci zabrały do domu w prezencie dla najbliższych z okazji Walentynek. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiło dzieciakom ogromną frajdę.

          • Walentynki

          • 14 lutego 2024 roku

            Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole pocztę walentynkową. Wielu uczniów otrzymało kartki z miłymi słowami.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasach I-III

          • 21 lutego 2024 roku

            W tym roku szkolnym klasy I-III wspólnie świętowały „Dzień Języka Ojczystego”. Zabawa rozpoczęła się konkursem recytatorskim, w którym I miejsce zajęła Barbara Mazerant, II miejsce Kaja Kotulska, a III miejsce Nikola Gałas. Wszystkie dziewczynki chodzą do z klasy I. Uczennice klasy II: Lena Krawczyk i Maja Bąkowska zdobyły wyróżnienie. Każda klasa miała możliwość pracować z przygotowanymi przez panią Agnieszkę Dudek i panią Iwonę Młynarczyk pakietami zadań. Oczywiście zabawa była też rywalizacją. Klasy starały się wykonać zadania jak najszybciej i jak najdokładniej. Wśród zadań do wykonania znalazły się krzyżówki, diagramy, łamigłówki. Wszyscy, którzy podjęli się pracy, bawili się doskonale.

    • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie-Kolonii, Witów - Kolonia 47
        • 44 610 21 01
        • Witów-Kolonia 47, 97-330 Sulejów
          Poland
    • Godziny pracy sekretariatu

      poniedziałek - piątek

      7.30. - 15.30.

      • Wtorek07.05.2024
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • W przypadku problemów
      z dowozem uczniów
      prosimy o kontakt
      z sekretariatem Szkoły
      tel. 44 610 21 01

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie-Kolonii, Witów - Kolonia 47
      • 44 610 21 01
      • Witów-Kolonia 47, 97-330 Sulejów Poland